hakkımızda

FARKIMIZ

Dilmentor'de, öğrencilerin başarı düzeylerinde en büyük etkiyi gösteren hizmet "her bir öğrencinin derse katılımından itibaren tüm eğitimi boyunca onu takip eden bir mentörünün" olmasıdır. Bir alan uzmanı olan mentörün ilk günden itibaren " gelişmeleri ve eksiklikleri belirlemesi" öğrencinin başarısı için gereken danışmanlığı yaparak gerekli kaynakları sağlaması, gerektiğinde öğrenciye moral verip motive etmesi ve gerektiğinde başarı için onu cesaretlendirmesi, tereddüt yaşadığında herkes ona vazgeçmesini söylerken onu bir adım daha ileriye taşımak için özel eğitmenlik yapıp destek çıkması ve kişiye özel çalışma yöntemleri geliştirip yol göstermesidir. Bugüne kadar

Dilmentor büyük ilerleme kaydetti ve bu çalışmalarının işe yaradığını herkese gösterdi.

Sizde farkı bizimle yaşayın.  


BİLGİ

dilMENTOR UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ 01.09.2013 yılında proje çalışmalarına başlamıştır. Temel amacı, yabancı dil eğitimine doğrudan erişim imkanı bulamayan bireylere yabancı dil eğitimini ulaştırmaktır. dilMENTOR dil öğretiminde teknoloji kullanımı üzerine proje çalışmaları yapmaya başlamış ve bu amaçla, 02.10.2014 tarihinde Pamukkale Teknokent’te şirketleşerek Teknokent imkanlarından ve desteklerinden yararlanmaya başlamıştır.

 

FAALİYET ALANI

Genel Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Yabancılar için Türkçe) öğretimi materyal ve teknolojileri üzerine çalışmalar yapan dilMENTOR ayrıca YDS/eYDS ve PTE Akademik1 gibi yabancı dil sınavları içinde video eğitim materyalleri ve danışmalık2 hizmetleri sunmaktadır.

(1PTE Akademik, ÖSYM tarafından denkliği kabul edilen akademik İngilizce dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini ölçen bilgisayar tabanlı bir sınavdır.

2Danışmalık Hizmeti, dilMENTOR yabancı dil eğitim programlarını alan her kullanıcı için “mentor” olarak adlandırılan bir danışman atanır ve alınan eğitimde aynı zamanda eğitmen olan mentor kullanıcının haftalık çalışmalarını siteden alınan raporlarla takip edip ders çalışma sıklığı, saatleri ve yapılan alıştırmalar hakkında dönütler verir ve kullanıcının anlamadığı ya da sormak istediği bölümlerle ilgili açıklama ve bilgilendirme yapar)

 

PROJE POTANSİYELİ

 

Kurucumuz Sayın Tamer SARI Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Şirketimizin Pamukkale Teknokent bünyesinde kurulmuş olmasından dolayı, Pamukkale Üniversitesi bünyesinde yabancı diller konusunda akademik çalışma yapan ve ders veren 78 akademisyenin yanı sıra 3 bin yabancı dil eğitimi alan öğrencisi ile güçlü bir ekip potansiyeline sahiptir.

Danışmanlarımızdan Sayın Devrim HÖL Yabancı Dil Öğretimde Ölçme Değerlendirme alanında doktoralıdır ve yine danışmalarımızdan Sayın Ali ERARSLAN Yabancı Dil Öğretimde Program Geliştirme alanında doktoralıdır. Tıbbi İngilizce Eğitimlerinde danışmanlığımızı yapan ve eğitim veren Sayın Dr. Emin Oğuzhan OĞUZ İngiltere’de yan dal yapmıştır.

Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Uluslararası PTE Akademik Sınav merkezidir. Sayın Devrim HÖL PTE Akademik Denizli Bölgesi Sınav Sorumlusu, Kurucumuz Sayın Tamer SARI PTE Akademik Sınav Merkezi Muhasibi ve Sayın Ali ERARSLAN PTE Akademik Sınav Merkezi Teknoloji Sorumluluğunu halen yürütmektedirler.

Yabancı Dil Öğretiminin farklı düzeyleri ve özel amaçlı yabancı dil öğretimi için gerekli materyal, ders içeriği, soru ve eğitim verme konusunda 21 yıllık tecrübe ve akademisyenliğin getirdiği etik anlayış ve avantajlarla etkin ve verimli çalışmalar yapmak ortak amacımızdır.

Artıpark

artıpark  2010 yılında kurulan ve yazılım sektöründe kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiş Artıpark Bilgi Teknolojileri, web teknolojilerinden mobil teknolojilere, sharepointten masa üstü uygulamalara kadar geniş bir yelpazede hizmet veren ve bu hizmetlerinde son teknolojileri uygulayan genç ve dinamik bir firmadır.Pearson

pearsonPearson, “her yaşta, hayat boyu öğrenme” vizyonundan yola çıkarak eğitim alanında dünyanın en büyük eğitim çözümleri sağlayıcısı olarak faaliyet göstermektedir. 

Bünyesinde dünyanın önde gelen eğitim markalarını bir araya getirerek her tür öğrenme şekli için başarısı kanıtlanmış, ihtiyaca göre eğitim çözümleri sağlayan Pearson, okul öncesi çocuklardan yetişkinlere kadar her yaştan kişilere özel basılı ve dijital yayınları ile geniş bir çözüm yelpazesine sahiptir.İnopx ajans

inopix

Uzman ekibiyle pazarlama stratejilerinden markalaşma sürecine kadar uzanan geniş bir yelpazede müşterilerine hizmet sunuyor. Doğru ürünü, doğru hedef kitleye ulaştırarak gerçek müşteri potansiyeli oluşturmayı amaçlayan İnopix ajans, değişen tüketici alışkanlıklarını yakından takip ederek zengin iletişim kaynakları ve teknolojik yeterlilikleriyle müşterilerine yüksek pazar payı kazandırmayı hedefler.e-kampus

e-kampus

Uzaktan eğitim serüvenine; Altı Nokta Körler Vakfı, Almanya ve İtalya ile birlikte yürüttüğü “Görme engelli bireylerin uzaktan eğitim ile mesleki eğitimi” projesiyle 2011 yılında başladı. Geride bıraktığı 4 yıl boyunca sistem altyapısını öğrenmeye hevesli her birey için sürekli geliştirdi, sürekli iyileştirdi. Bugün; bilgi aktarımını çağın gerekliliklerine paralel olarak sürekli kolaylaştırmayı ve Türkçe bilen tüm coğrafyaların hayat boyu öğrenme süreçlerine katkıda bulunmayı amaçlayan geleceğin eğitim platformunu bugünden inşa etmek için çalışmalar yapmaya devam ediyor.nextdata


Kariyereğitimleri

kariyereğitimieri

 2006 yılından beri eğitim sektörü içerisinde yer alan Plus ve Artı eğitim kurumları tarafından oluşturulmuş elektronik bir eğitim sistemidir. 2006 yılında örgün eğitimlerle başlayan 2008 yılında uzaktan eğitim sistem yazılımları üreterek ilk 5580 sayılı kanuna tabi MEB'e bağlı uzaktan eğitimi başlatmış 2006-2015 yılları arasına Yüz binin üzerinde öğreniciyi mezun etmiştir.2015 Yılında Kurulan Eğitim Federasyonları ve Konfederasyon ile uzaktan eğitimin standartlaştırılması ve yaygınlaştırılması adına çalışmalar yapmaya başladı; Uzaktan Eğitim Federasyonu ve Artı Akademi olarak Uzaktan Eğitim Sistem yazılımını geliştirdi. Geliştirilen eğitim sistemini 3 yıldır MEB bağlı eğitimler başta olmak üzere bir çok alandaki eğitimlerde kullanarak ar-ge sürecini tamamladı.Yurt dışında uzaktan eğitim sistemi için güçlü server yapısı, yüksek hızlı internet bağlantı alt yapısı ve Cloud sistem teknolojisine dayanan yapıyla uzaktan eğitimin yüksek kalitede yayın yapılmasını sağladı. Yeni gelişen teknolojilere 3G, 4.5G gibi hızlı mobil internet teknolojilerine yönelik geliştirdiği yazılımlar ile uzaktan eğitim sistemlerinin mobilize edilmesi konusunda çalışmalar başlattı.2015 yılında yaşadığı değişim süreci ile 2014 yılında başlattığı franchise süreçlerinde 2015 yılında 4 büyük Master Franchise ile Kariyer, Kişisel Gelişim, Bilgisayar, Bilişim, Yabancı diller alanlarında Türkiye'nin seçkin eğitim kurumları ve eğitmenleri ile çalışmaya başladı. 2015 yılı son çeyreğinde franchise verilmesinde Türkiye'nin büyük 20 ilinde yapılanma süreçleri tamamlanırken 2016 yılında 81 ilde 300 franchise ulaşılması hedeflenmektedir.

 

 Last modified: Friday, 4 March 2016, 4:21 PM